czwartek, 9 lipca 2020 r.

Abp Wojciech Polak na Twitterze

Abp Wojciech Polak dołączył do grona twittujących. 16 grudnia ruszył oficjalny profil @Prymas_Polski. W ciagu kilku godzin odnotował ponad 1300 obserwujących. Witając wszystkich Prymas życzył radosnego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem.


„Kościół musi podążać za człowiekiem wszędzie tam, gdzie ten człowiek żyje i funkcjonuje, także w przestrzeń wirtualną, która jest przecież miejscem spotkania i aktywności tak wielu ludzi, zwłaszcza młodych. Portale społecznościowe, nowe media, są dziś ważnym obszarem komunikacji społecznej i Kościół nie tylko może, ale powinien być i jest w nich obecny, przy czym istotna jest nie tyle sama aktywność, co jej cel, a ten się nie zmienia od początku istnienia Kościoła – głosić Ewangelię i zbliżać człowieka do Boga” – powiedział w rozmowie z KAI abp Wojciech Polak.


Prymas Polski podkreślił jednocześnie, że ewangelizacja w Internecie nie może zastąpić głoszenia żywego słowa, daje jednak ogromne możliwości i może przynosić dobre owoce jeśli odpowiedzialnie i mądrze z tego narzędzia korzystamy. „Można powiedzieć za papieżem Franciszkiem, a wcześniej Benedyktem XVI i Janem Pawłem II, że przestrzeń wirtualna to wielki ocean możliwości pracy ewangelizacyjnej. Moja obecność na Twitterze jest odpowiedzią na te papieskie zachęty, by Kościół posługiwał się nowymi środkami w dziele nowej ewangelizacji” – tłumaczy Prymas.


Pytany, co będzie chciał na Twitterze komunikować przyznaje, że nie ma konkretnego planu, czy harmonogramu. „Chciałbym, żeby to moje zaangażowanie w tej przestrzeni odczytywać jako szansę spotkania Kościoła ze współczesnym światem. Chcę tam być obecny w duchu Ewangelii i z jej światłem spoglądać na bieżące wydarzenia. Chcę razem z tymi, którzy korzystają z Twittera odkrywać piękno Ewangelii, dzielić się swoją wiarą i mówić o niej innym, także tym, którym z Panem Bogiem jest nie po drodze.” – mówi abp Polak.


Bezpośredni link i okno profilu abp. Wojciecha Polaka znaleźć można na stronie internetowej Prymasa www.prymaspolski.pl.


BK KAI

Polecamy