środa, 12 sierpnia 2020 r.

KDM w Mielżynie i Słupcy

Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży (KDM) przeżyło swój pierwszy adwentowy dzień skupienia. W sobotę 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, grupa młodych wybrała się wraz z opiekunem ks. Damianem Woźniakiem  do Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie oraz Sanktuarium Krzyża Świętego w Słupcy.


Młodzi z Kłecka zapragnęli przeżyć Mikołajki nieco inaczej niż zwykle i wnieść nieco adwentowego światła w serce drugiego człowieka, a konkretnie podopiecznych mielżyńskiego Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez siostry dominikanki. W placówce opiekę i serce znajduje około 80 chorych osób. Młodzi mieli okazję poznać „od kuchni” funkcjonowanie domu, a później uczestniczyli w „Mikołajkach” zorganizowanych przez siostry. Obok zabawy był również czas na modlitwę i spowiedź. Posługą w konfesjonale kłeckiej wspólnocie służył ks. Remigiusz Malewicz, wikariusz parafii pw. św. Michała Archanioła w Gnieźnie, który również uczestniczył w adwentowym skupieniu młodych.


Z Mielżyna młodzież z Kłecka pojechała do pobliskiego sanktuarium Krzyża Świętego w Słupcy, gdzie wspólnie dziękowała za cały dzień Chrystusowi Ukrzyżowanemu. W godzinie miłosierdzia młodzi trwali na adoracji, na zakończenie zaś odmówili modlitwę przed Cudownym Chrystusem Ukrzyżowanym, którą odmawiają tamtejsi parafianie. Ks. Damian Woźniak przybliżył im również dzieje słupeckiego sanktuarium i znajdującego się w nim łaskami słynącego krucyfiksu. Wspólny adwentowy dzień zakończyło podsumowanie i agapa w działającej przy parafii jadłodajni św. Brata Alberta Chmielowskiego.


Spotkania Kłeckiego Duszpasterstwa Młodzieży odbywają się w każdy piątek o godz. 19.30 w kościele parafialnym (w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00 w kaplicy sióstr  służebniczek - ul. Gnieźnieńska) Młodzież wraz z duszpasterzem zapraszają.

 

Polecamy