sobota, 11 lipca 2020 r.

Kolęda z Radiem PLUS

Radio Plus Gniezno nagrało specjalną kolędę z myślą o potrzebujących. Tym razem są to dzieci z gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Do wspólnego śpiewania po raz pierwszy zaproszono wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, status społeczny i wokalne talenty.


Poziom trudności średni – radiowcy wybrali dobrze wszystkim znaną piosenkę „Jingle Bells”, do której napisano polski tekst. Tytuł oczywiście gnieźnieński „Bije dzwon Wojciecha”.


„Kolędę nagrywamy już po raz czwarty – mówi ks. Paweł Gronowski, dyrektor Radia Plus Gniezno. – Chodzi nam o uczczenie Bożego Narodzenia i podtrzymanie pięknej polskiej tradycji śpiewania kolęd. A cel szczytny. W tym roku wspólnie z mieszkańcami Gniezna i przy współpracy wielu instytucji pomagamy dzieciom z gnieźnieńskiego Domu Dziecka” – dodaje kapłan.


Nagranie kolędy odbyło się 16 grudnia na gnieźnieńskim Rynku. Dyrygował św. Mikołaj. Śpiewali i starsi i najmłodsi. Podczas nagrania odbyła się także zbiórka prowadzona przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej na rzecz Domu Dziecka. Kolędy jeszcze przed świętami będzie można posłuchać na fali i stronie Radia Plus.


BK KAI
Fot. Fotostube

Polecamy