piątek, 3 lipca 2020 r.

Mały wielki płomień

Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – akcja, której szczegółowo przedstawiać nie trzeba. Dla porządku jednak – wystarczy nabyć małą lub dużą bożonarodzeniową świecę z logo organizacji i tym samym wesprzeć działalność prowadzonych przez nią placówek, które w dużej mierze pomagają dzieciom i młodzieży.


Tym razem hasło akcji przypomina nam wszystkim, że „Dziecko sercem rodziny”. – Jak co roku świece dostępne są w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu – mówi ks. prałat Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. – Fundusze pozyskane z ich rozprowadzania przeznaczymy tradycyjnie na pomoc młodym i najmłodszym podopiecznym naszych świetlic środowiskowych, domów dziecka, ochronek, jadłodajni, a także gnieźnieńskiego domu samotnych matek. Zachęcamy wszystkich do wsparcia dzieła i tym samym ogrzania wielu potrzebujących małych serc – dodaje ks. Stawski.


Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom potrwa jak zawsze do Bożego Narodzenia. Na mieszkańców archidiecezji gnieźnieńskiej czeka łącznie ponad 54 tysiące świec dużych i małych w cenach odpowiednio 12 i 6 złotych. Złotówka z każdej pozostanie w parafii z przeznaczeniem na prowadzone we wspólnotach dzieła charytatywne. Reszta – jak wyżej – zasili pomocową działalność Caritas. – Jak zawsze liczymy na ofiarność i dobre serce mieszkańców archidiecezji gnieźnieńskiej. Niech zapalona na wigilijnym stole świeca będzie symbolem miłosierdzia i nadziei na lepsze jutro, przede wszystkim dla tych najbardziej potrzebujących – zachęca ks. Stawski.


BK
Fot. B. Kruszyk

Polecamy