wtorek, 14 lipca 2020 r.

Szamocin: bedą służyć

„Bądźcie zawsze wierni Chrystusowi i znajdujcie radość w waszej służbie przy ołtarzu” – prosił ministrantów z archidiecezji gnieźnieńskiej papież Franciszek. Od niedawna słowa te są drogowskazem dla siedmiu chłopców z parafii w Szamocinie, którzy do Liturgicznej Służby Ołtarza właśnie dołączyli.


Być ministrantem to zaszczyt i honor. Służbę przy ołtarzu pamięta się przez całe życie, a niekiedy jest ona – jak pisał św. Jan Paweł II – „kolebką” powołań do służby większej, kapłańskiej. W pierwszą niedzielę Adwentu tę zaszczytną posługę w obecności swoich rodziców, wspólnoty parafialnej i proboszcza ks. Krzysztofa Madeckiego rozpoczęli chłopcy z parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie. Po pouczeniu, modlitwie i poświęceniu strojów liturgicznych rodzice nałożyli swoim synom komże. W tym szczególnym znaku pokazali, że będą wspierać swoje dzieci na drodze ministranckiej posługi i formacji. W czasie Mszy św. ministrantom towarzyszyli także bracia z parafialnego Koła Towarzystwa św. Wojciecha, które w tym roku obchodzi 9. rocznicę istnienia oraz parafialny chórek dziecięcy „Tobie Chór Aniołów”.


Tego samego dnia podobna uroczystość odbyła się w parafii św. Jakuba Ap. w Wągrowcu, gdzie w obecności starszych stażem kolegów do liturgicznej służby przyjęto 6 nowych ministrantów. Wprowadzenia i przyjęcia kandydatów dokonał proboszcz ks. kan. Piotr Kalinowski.


Zapraszamy na stronę LSO AG www.lso.archidiecezja.pl

Polecamy