piątek, 7 sierpnia 2020 r.

Dziękczynienie za kanonizację

Zachęcamy do uczestnictwa w dziękczynnej modlitwie Kościoła za kanonizację papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, którzy zostaną wyniesieni na ołtarze w najbliższą niedzielę. Tego dnia w parafiach odbywać się będą dziękczynne Msze św., koncerty i czuwania modlitewne.

 

 

 

 

 

 

 

Gniezno
W Gnieźnie Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godzinie 15.00 w katedrze gnieźnieńskiej, u relikwii św. Wojciecha i Jana Pawła II, przewodniczyć będzie bp Krzysztof Wętkowski. Przez cały dzień na gnieźnieńskim Rynku trwał będzie Festyn Radości, podczas którego zaplanowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych m.in. konkursy, zabawy i występy artystyczne. Dla papieża grać i śpiewać będą gnieźnieńskie zespoły młodzieżowe i dziecięce.  


Inowrocław
W Inowrocławiu uroczystości dziękczynne rozpoczną się już w sobotę. Tego dnia od godziny 15.00 w Parku Solankowym odbywać się będzie Festyn Papieski, który rozpocznie Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18.30 w kościele pw. Świętego Józefa bp senior Bogdan Wojtuś będzie przewodniczyć Mszy św. dziękczynnej, po której odbędzie się procesja światła na skwer Jana Pawła II. Modlitewne spotkanie zakończy Apel Jasnogórski.


Słupca
Mieszkańcy Słupcy zaproszeni zostaną do wspólnego oglądania transmisji Mszy św. kanonizacyjnej, a wieczorem na koncert do kościoła pw. św. Wawrzyńca. Początek o godzinie 19.00.


Miłosław
W Miłosławiu zaplanowano nocne czuwanie przy relikwia Jana Pawła II, które rozpocznie się w sobotę 26 kwietnia o godzinie 21.00 i potrwa do północy. W niedzielę 27 kwietnia wierni spotkają się na nabożeństwie dziękczynnym o godzinie 15.00.


Żnin

W parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie modlitewne czuwanie odbędzie się w sobotę 26 kwietnia w godzinach 20.30 – 21.37. Wierni trwać będą na modlitwie przy relikwiach Jana Pawła II, które po raz pierwszy wystawione zostaną w nowym relikwiarzu. W niedzielę 27 kwietnia na placu przy kościele parafialnym (ul. Śniadeckich) uczniowie wszystkich żnińskich szkół wystawią spektakl „Święty pośród świętych”. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie dnia o godzinie 17.30 w tym samym miejscu sprawowana będzie Msza św. dziękczynna za kanonizację papieży.


Janowiec Wielkopolski

W kościele pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim 27 kwietnia o godzinie 20.00 odbędzie się czuwanie pod hasłem "Iskra Miłosierdzia". Będzie to wieczór refleksji, adoracji i uwielbienia Bożego Miłosierdzia ze św. Janem Pawłem II. Tego dnia rozpocznie się również peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego po parafii.

 

Chodzież
W Chodzieży niedzielne święto poprzedzi triduum, które rozpocznie się w czwartek 24 kwietnia wieczorem spektaklem „Przed sklepem jubilera” wystawionym przez uczniów ZSP w kościele pw. św. Floriana. W piątek 25 kwietnia o godzinie 20.00 z kościoła pw. Nawiedzenia NMP do kościoła pw. św. Floriana przejdzie „Droga Światła”, podczas której przedstawicielom wszystkich parafii dekanatu chodzieskiego przekazana zostanie Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia. W sobotę 26 kwietnia, w kościele pw. św. Floriana, po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30 odbędzie się dziękczynne czuwanie modlitewne za kanonizację papieży.


Trzemeszno

Modlitewne czuwanie przed kanonizacją papieży odbędzie się również w sobotni wieczór 26 kwietnia w trzemeszeńskiej bazylice. Do uczestnictwa w duchowym przygotowaniu przed niedzielną uroczystością zaprasza młodzież. Początek o godzinie 20.30.

 

Informacje przesyłać można na kruszyk@swietywojciech.pl

 

Polecamy