środa, 29 stycznia 2020 r.

Kanonizacyjna Iskra już w archidiecezji

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia przekazana przedstawicielom młodzieży z całej Polski dotarła już do poszczególnych diecezji, również do archidiecezji gnieźnieńskiej. W Niedzielę Palmową trafi do parafii, a w dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II do naszych domów.

 

W 2003 roku papież Jan Paweł II pobłogosławił ogień, który od tamtej pory nieprzerwanie pali się przed obrazem Jezusa Miłosiernego w bazylice w Łagiewnikach. Ten właśnie ogień w czwartą niedzielę Wielkiego Postu kard. Stanisław Dziwisz przekazał delegacjom młodzieży ze wszystkich polskich diecezji, a także przedstawicielom kilkudziesięciu instytucji kościelnych, państwowych i społecznych. „Powinniśmy tą iskrą zapalić całą naszą Ojczyznę, aby było w niej więcej miłosierdzia, więcej braterstwa, więcej solidarności, więcej zgody i prostej, ludzkiej życzliwości Nie marnujmy więc czasu i życia na jałowe spory, na niechęci i urazy” – prosił podczas uroczystości metropolita krakowski.

 

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia płonie już we wszystkich polskich diecezjach, także w archidiecezji gnieźnieńskiej. Do miasta św. Wojciecha przywieźli ją: ks. Marcin Kulczynski, Dominik Glapa i Adrian Jaremba z Duszpasterstwa Młodzieży. W Niedzielę Palmową, podczas dorocznego diecezjalnego święta młodych - które w tym roku rozpocznie się w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Jolenty, a zakończy w katedrze gnieźnieńskiej - płomień przekazany zostanie przedstawicielom stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia, harcerzom, przedstawicielom lokalnych władz oraz delegacjom młodych z dekanatów archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy przekażą go dalej do parafii. W dzień kanonizacji Jana Pawła II Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia będzie można zabrać do domów.

 

Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia koordynują stypendyści oraz absolwenci Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Polski oraz Konferencji Episkopatu Polski.

 

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia TUTAJ

 

Polecamy