wtorek, 28 stycznia 2020 r.

Rogoźno: konkurs biblijny

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się 3 kwietnia Gminny Konkurs Biblijny „Na początku było Słowo”. Swoją wiedzę – indywidualnie i drużynowo – sprawdziło trzydzieścioro uczniów z pięciu szkół podstawowych.

 

Konkursowi towarzyszyło hasło „Jezus Chrystus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek”. W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test złożony z 30 pytań. Najwięcej punktów zdobyli kolejno: Michał Stachelek z SP2 w Rogoźnie, Dominik Rakowski z Zespołu Szkół w Parkowie oraz ex aequo Monika Kukla z Zespołu Szkół w Parkowie i Wiktoria Pawłowska z SP w Budziszewku.

 

W drugiej części uczniowie rywalizowali drużynowo, odpowiadając na pytania, uzupełniając tekst biblijny oraz rozwiązując krzyżówkę. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zajęła drużyna I z SP2 w Rogoźnie. Na drugim uplasowała się drużyna SP w Budziszewku, a na trzecim drużyna SP3 w Rogoźnie. Nagrody dla uczestników ufundowali: Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie, Wydawnictwo Św. Wojciech w Poznaniu, Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie oraz parafia pw. św. Wita w Rogoźnie.

           

Wiedzę uczniów oceniali: moderator Dzieła Biblijnego ks. dr hab. Paweł Podeszwa, Ewa Jóźwiak katechetka z Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie oraz organizator konkursu katecheta Sławomir Stanicki.

 

Polecamy