środa, 29 stycznia 2020 r.

Słupca: Misterium Krzyża świętego

„Idziemy za Świadkiem Miłości. Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa” – hasło zaczerpnięte z nauczania Jana Pawła II towarzyszyło tegorocznemu Misterium Krzyża świętego na ulicach Słupcy. W nabożeństwie uczestniczył bp Krzysztof Wętkowski.

 

„Wasi przodkowie zaczęli budować to miasto wpatrując się w znak krzyża. Ten znak przez wieki wytyczał kierunki rozwoju i myśli. Wychodzimy dziś na ulice, by potwierdzić, że losów Słupcy nie można zrozumieć bez Chrystusa. Uczył nas tego bł. Jan Paweł II. Za jego wstawiennictwem przyzywamy Ducha Miłości, by starczało nam odwagi do wchodzenia na drogę krzyżową z Jezusem. Nasz błogosławiony rodak zaświadczył do końca, że podążanie za Jezusem i wiara w Niego – Syna Bożego, są nieodzowne w stawaniu się prawdziwym człowiekiem” – mówił do uczestników nabożeństwa bp Wętkowski.

 

Słupecka Droga Krzyżowa rozpoczęła się przy sanktuarium Krzyża Świętego i podążyła do kościoła pw. bł. Michała Kozala. Za krzyżem podążali duchowni, osoby życia konsekrowanego, młodzież, dzieci i mieszkańcy miasta. Oprawę nabożeństwa jak co roku przygotowali salezjanie z Lądu. Inicjatorem i organizatorem misterium, które odbyło się już po raz piąty, był ks. Jan Kwiatkowski, wikariusz słupeckiej parafii pw. św. Wawrzyńca. Na koniec nabożeństwa bp Krzysztof Wętkowski przekazał przedstawicielom parafii dekanatu słupeckiego Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. W dniu kanonizacji Jana Pawła II zapłonie ona w kościołach i domach. Za wspólną modlitwę wszystkim obecnym, a także organizatorom misterium i wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie dziękował dziekan słupecki ks. kan. Hieronim Szczepaniak.

 


Fot. K. Rybicka

Polecamy