środa, 5 sierpnia 2020 r.

Słupeckie "W Niebo Głosy"

Słupecki Chór „Kanon” i gnieźnieński Męski Zespół Kameralny „Szpaki” zaśpiewał podczas tegorocznego koncertu „W Niebo Głosy”, zorganizowanego po raz czwarty w rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II w Słupcy. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, towarzyszyła mu bowiem radość z rychłej kanonizacji papieża Polaka. 

 

„Cztery lata temu zaczęliśmy intensywniej patrzeć w niebo. Dotarło do nas, że do nieba trzeba słać dziękczynne głosy za wielkie świadectwo Jana Pawła II, za jego dar dla ziemi. Chóry – głosy, które tworzą harmonię, są pięknym obrazem nieba – jestem przekonany, że w niebie tak będzie – wszyscy na raz będziemy chwalić Boga i nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. Dziś, dlatego że nie wszyscy potrafimy tak śpiewać jak chórzyści, to posłużymy się chórami, które pomogą nam dotknąć nieba już tu na ziemi” – mówił ks. Jan Kwiatkowski, organizator koncertu „W Niebo Głosy”.

 

Piękne głosy chórzystów przeplatały się z głosem o. Jana Góry, którego książkę „Nazywam się Jan Paweł II” w formie e-booka we fragmentach odtworzono. Pieśni i literackiej twórczości dominikanina wysłuchała spora grupa słupeckich parafian. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę” przy akompaniamencie młodego organisty Kamila Światka, który przygotował także prezentację fotograficzną.

 

Kolejne śpiewacze spotkanie odbędzie się w dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II 27 kwietnia, w słupeckiej farze. Lokalni artyści wystąpią w koncercie kanonizacyjnym „O pieśni, któraś mnie prowadziła”. W godzinach przedpołudniowych mieszkańcy miasta będą mieli okazję wspólnie obejrzeć transmisję Mszy św. kanonizacyjnej z Rzymu, a wieczorem spotkają się w kościele pw. św. Wawrzyńca, by dopełnić tej szczególnej atmosfery radości i szczęścia.

 

Fot. K. Rybicka

Polecamy