środa, 21 października 2020 r.

Żnin: Narkotyki? To nie dla mnie

Ponad 1500 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Żnina i okolic wzięło udział w specjalnej kampanii poświęconej profilaktyce uzależnień. Przedsięwzięcie to owoc współpracy parafii pw. św. Floriana i wielu miejscowych instytucji.

 

W organizację kampanii włączyły się: Komenda Powiatowa Policji w Żninie, tamtejszy Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Akcji patronowało Radio Żnin. „Systematycznie słyszymy o rosnącym problemie uzależnień dzieci i młodzieży od różnego rodzaju substancji psychoaktywnych. Jak tragiczne są konsekwencje ich używania nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ten problem dotyczy także naszego regionu. Stąd inicjatywa wspólnego przeciwdziałania  problemowi uzależnień” – tłumaczy koordynator przedsięwzięcia ks. Marcin Łojko, wikariusz żnińskiej parafii pw. św. Floriana.

 

Kampania adresowana była przede wszystkim do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Specjaliści z zakresu profilaktyki uzależnień przestrzegali młodych przed skutkami stosowania substancji psychoaktywnych. Uczestnicy mieli również okazję wysłuchać świadectwa Pawła, któremu udało się wyjść z nałogu narkotykowego. Spotkaniom towarzyszyły specjalne audycje tematyczne w miejscowym Radiu Żnin oraz modlitwa w intencji osób uzależnionych i ich rodzin. Obyło się również spotkanie dla rodziców, podczas którego o problemie mówili funkcjonariusze policji, specjalista z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień Andrzej Olczyk pracujący z osobami uzależnionymi, ks. Marcin Łojko oraz członek wspólnoty Cenacolo z Koszalina.

 

Kampania „Narkotyki? Dziękuję - to nie dla mnie!” realizowana była w Żninie przez tydzień. Znakiem rozpoznawczym wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji była biała wstążeczka. W czasie trwania kampanii rozstrzygnięto również konkurs na film poświęcony profilaktyce uzależnień. Zdobywcami głównej nagrody są uczniowie III klasy Niepublicznego Gimnazjum w Bożejewicach.

 

Polecamy