środa, 29 stycznia 2020 r.

Żnin: Święty pośród świętych

Modlitewne czuwanie przy relikwiach św. Jana Pawła II w kościele NMP Królowej Polski i specjalny spektakl wystawiony przez uczniów wszystkich żnińskich szkół – tak Żnin uczcił kanonizację papieża Polaka. Świętowali też uczniowie z Piechcina.

 

Mieszkańców Żnina na modlitewne czuwanie w przeddzień kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII zaprosiła parafia pw. NMP Królowej Polski. Zgromadzeni wierni trwali na modlitwie do 21.37, kiedy to wspólnie odmówili Litanię do św. Jana Pawła II. Uczcili także relikwie papieża Polaka umieszczone w szczególnym relikwiarzu-klęczniku, zaprezentowanym tego dnia po raz pierwszy. Natomiast w dniu kanonizacji do wspólnego świętowania zaprosili żninian uczniowie wszystkich miejscowych szkół, którzy wystawili spektakl poświęcony świętym i błogosławionym wyniesionym na ołtarze przez Jana Pawła II. Przypomniano sylwetki św. Urszuli Ledóchowskiej, św. Maksymiliana Marii Kolbego, św. siostry Faustyny, św. Rafała Kalinowskiego, św. Alberta Chmielowskiego, św. Królowej Jadwigi oraz bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

Więcej zdjęć: www.parafiamariackaznin.com.pl

 

Kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII uczcili także harcerze i zuchy ze Szczepu Harcerskiego im. Zdzisławy Bytnarowej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Piechcinie, którzy przygotowali specjalną galę w hołdzie papieżowi Polakowi. Przygotowanemu przez młodych ludzi programowi artystycznemu towarzyszyła prezentacja multimedialna i wystawa albumów o Janie Pawle II wykonanych przez uczniów.

 

BK

Polecamy