środa, 29 stycznia 2020 r.

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza

Szkoła Nowej Ewangelizacji działająca od kilku miesięcy przy sanktuarium w Markowicach zaprasza wszystkich chcących rozwijać swoje życie duchowe we wspólnocie charyzmatycznej, słuchając Słowa Bożego i pogłębiając doświadczenie zbawienia w Jezusie. Najbliższe spotkania w sierpniu w Dąbrówce Kościelnej i w Markowicach. 


Pierwsze miesiące działania szkoły podsumowano podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 12 lipca w Markowicach. Uczestnicy zastanawiali się nad przyszłością wspólnoty, zasadami jej funkcjonowania oraz zaangażowaniem i formacją jej członków. „Od momentu rozpoczęcia działalności szkoły w markowickim sanktuarium pochylaliśmy się nad podstawowymi prawdami naszego życia chrześcijańskiego. Teraz przyszedł czas, by zastanowić się co dalej. Dla wszystkich obecnych było jasne, że potrzebujemy wspólnoty aby rozwijać się duchowo. Potrzebujemy Boga i drugiego człowieka. I to jest nasze powstawowe zobowiązanie – jeszcze bardziej kochać Boga i człowieka” – mówi ks. Marcin Kwiatkowski, duchowy opiekun Szkoły Nowej Ewangelizacji.


Szkoła działa pod patronatem św. Jana Pawła II i jest odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który prosił młodych o „ewangelizacyjny raban”. Zaproszony jest każdy chcący we wspólnocie modlić się i rozeznawać, w jakim kierunku Pan Bóg chce go prowadzić. Najbliższe spotkania już w sierpniu. „Przyłącz się!” – zachęca ks. Kwiatkowski.

 

Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na:

  • Wieczór uwielbienia, 26 sierpnia godzina 18.00, sanktuarium w Dąbrówce Kościelnej 
  • Spotkanie, 30 sierpnia, sanktuarium w Markowicach 

 

Kontakt:
Szkoła Nowej Ewangelizacji im. św. Jana Pawła II Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw Markowice 5 88-320 Strzelno
tel.: 52/318.17.67
e-mail.: sne@markowice.eu
tel.: 603 237 748 - ks. Marcin Kwiatkowski
tel.: 500 227 409 - Tomasz Siemianowski

Polecamy