środa, 29 stycznia 2020 r.

Trwa Tydzień św. Krzysztofa

„Niesiemy Chrystusa na krańce świata” – takie hasło towarzyszy tegorocznemu 15. Tygodniowi św. Krzysztofa, który rozpoczął się w niedzielę 20 lipca i potrwa do kolejnej niedzieli. To szczególna okazja do modlitwy za kierowców i wsparcia polskich misjonarzy.


Jak co roku obchodom towarzyszy „Akcja św. Krzysztof – 1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy”. Datki zbierane są m.in. podczas poświęcenie pojazdów. W założeniu podarować można tyle groszy, ile kilometrów bez wypadku ma się na liczniku. W praktyce każdy ofiarowuje ile chce i może. Akcję koordynuje MIVA Polska (Mission Vehicle Association) czyli organizacja pomagająca misjonarzom w zakupie środków transportu. W ubiegłym roku udało się zrealizować 55 próśb od polskich misjonarzy z 26 krajów Afryki, Ameryki Płd. i Azji. Przekazane fundusze – 1.355 089 zł pozwoliły na zakup: 41 samochodów, 2 ambulansów, 9 motocykli i skuterów, 20 rowerów, 1 traktora, 1 skutera śnieżnego! Obecnie misjonarze z Afryki czekają na 26 pojazdów: 19 samochodów, pięć motocykli, jedną łódź z silnikiem, a misjonarze w Ugandzie na ambulans. Misjonarze z krajów Ameryki Łacińskiej proszą o pomoc przy kupnie 12 pojazdów: osiem próśb dotyczy samochodów, cztery - motocykli. Kolejnych osiem próśb dotyczy innych regionów świata, m.in. pomocy przy zakupie dwóch skuterów śnieżnych, o które proszą misjonarze z Arktyki. Zachęcamy do ofiarności.


Więcej o akacji na www.miva.pl

 

 

Jak co roku z okazji wspomnienia patrona kierowców w parafiach odbędzie się poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Zachęcamy do licznego uczestnictwa i modlitwy o bezpieczeństwo na drogach, a kierowców do zawierzenia siebie opiece Bożej i św. Krzysztofa. W Inowrocławiu modlitwie towarzyszyć będzie tradycyjny festyn motoryzacyjny, który odbędzie się 25 lipca o godzinie 16.30 na lotnisko Aeroklubu Kujawskiego. Jak co roku będzie można obejrzeć nowości salonów samochodowych i porównać oferty różnych marek samochodów. Nie zabraknie również konkursów dla dzieci, przelotu samolotem, nauki udzielania pierwszej pomocy, porad dla kierowców i wielu innych atrakcji. Głównym punktem festynu będzie poświęcenie pojazdów, którego dokona duszpasterz kierowców rejonu inowrocławskiego, kapelan Automobilklubu Inowrocławskiego ks. kan. Paweł Kowalski.


Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji z okazji XV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa

 

BK

Polecamy