piątek, 18 września 2020 r.

Wiara i dobre buty

Nasi pielgrzymi z każdym krokiem są bliżej Jasnej Góry. W środę 30 lipca modlili się w sanktuarium Matki Bożej w Żegocinie, które jest stałym punktem na pątniczej trasie. W czwartek 31 lipca ruszyli w kierunku Kościelnej Wsi, wciąż jeszcze w Wielkopolsce. Kolejne sanktuarium w drodze - św. Józefa w Kaliszu, gdzie do pielgrzymów dołączy abp Wojciech Polak. 


Pielgrzymi dotarli do Żegocina w godzinach południowych. Po krótkim odpoczynku uczestniczyli w Mszy św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jacek Krzesiński, ojciec duchowny pielgrzymki. Tematem rozważań, jak i całego dnia była wspólnota.


Żegocin ma długą historię. Istniał już w czasie panowania Władysława Jagiełły. Zabytkowy drewniany kościół pw. Wniebowzięcia NMP zbudowano w pierwszej połowie XVIII wieku. Chlubą parafii jest łaskami słynący obraz Matki Bożej, który ukoronował Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński. Warto dodać, że do 1992 roku wieś leżała w granicach archidiecezji gnieźnieńskiej i jest miejscem urodzenia obecnego biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby.

 

Zachęcamy do śledzenia relacji z drogi na pielgrzymkowym Facebooku

KSIĘGA INTENCJI - przyda się modlitwa nie tylko pielgrzymów


 

BK
Fot. M. Białkowska

Polecamy