środa, 29 stycznia 2020 r.

Wieczór Chwały w Janowcu Wielkopolskim

W każdą trzecią niedziele miesiąca w kościele pw. św. Mikołaja w Janowcu Wielkopolskim odbywa się Wieczór Chwały – modlitewne spotkanie z dziękczynieniem i uwielbieniem Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących doświadczyć Kościoła żywego.


„Jestem osobą oddaloną od Boga. Mało praktykuję, mam ogromne problemy ze sobą i z wiarą. Zastanawiałam się, czy w ogólne na to czuwanie przyjść, ale poszłam. To, co przeżyłam przeszło najśmielsze oczekiwania” – napisała w świadectwie jedna z uczestniczek spotkań modlitewnych organizowanych w Janowcu Wielkopolskim. Ostatnie odbyło się 20 lipca i zgromadziło licznych wiernych. Po Eucharystii zebrani wysłuchali katechezy ks. Marcina Modrzyńskiego o Chwale Bożej. Kapłan mówił o pragnieniu Boga, który stworzył człowieka do życia w chwale, ale ten utracił to pragnienie, gdy popełnił grzech pierworodny. Centralnym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy obejrzeli również scenkę ewangelizacyjną przygotowaną przez wspólnotę „Galilea”.


Kolejny Wieczór Chwały odbędzie się w niedzielę 17 sierpnia. Rozpocznie się o godzinie 18.00 i potrwa do 22.00. Zapraszamy. Patronat nad inicjatywą objęło pismo „Miłujcie się”


Więcej o inicjatywie na www.wieczorchwaly.url.ph

 

 

Polecamy