poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.

Żnin: "Zwolnij szkoda życia"

Wzorem lat ubiegłych z okazji wspomnienia patrona kierowców św. Krzysztofa odbyła się akcja pod hasłem „Prędkość zabija – zwolnij szkoda życia!”. Przedsięwzięcie zachęcało do bezpiecznego korzystania z dróg oraz wsparcia polskich misjonarzy.


Akcja odbyła się 20 lipca nad Małym Jeziorem. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć symulację wypadku drogowego oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Na żnińskim Rynku z kolei odbyła się zbiórka krwi dla ofiar wypadków drogowych. Organizatorzy promowali również kampanię „Podaruj drugie życie” oraz zachęcali mieszkańców Żnina i gości do składania oświadczeń woli, a także wsparcia polskich misjonarzy poprzez udział w akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej drogi”. Przede wszystkim przypominali jednak, że prędkość zabija. Prezentację na ten temat prowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Rozdano również ponad sto kamizelek ochronnych. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których przygotowano szereg zabaw i konkursów.


Pomysłodawcami i organizatorami akcji „Prędkość zabija - zwolnij szkoda życia!”  jest ks. Marcin Łojko, były wikariusz parafii pw. św. Floriana w Żninie oraz tamtejsza Komenda Powiatowa Policji. W organizację przedsięwzięcia włączyli się także: Komenda Powiatowa Straży Pożarnej, Szpitalny Oddział Ratunkowy Pałuckiego Centrum Zdrowia, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, WORD Bydgoszcz, Regionalne centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy, Firma Kapral-CAR z Mamlicza oraz MIVA Polska. Na finał zaśpiewała Monika Kuszyńska, która sama przeżyła wypadek drogowy i dziś jest osobą niepełnosprawną. Śpiewając dzieliła się świadectwem i doświadczeniem swojego życia.

BK

Polecamy