poniedziałek, 16 września 2019 r.

Domowy Kościół na rekolekcjach

Rodziny Domowego Kościoła rejonu gnieźnieńskiego uczestniczyły w dniach 7-11 listopada w klasztorze w Mogilnie w rekolekcjach ewangelizacyjnych rozpoczynających drogę formacji w oparciu o nauczanie założyciela Ruchu Światło-Życie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 


Rekolekcje zorganizowane przez parę rejonową Małgorzatę i Mirona Rybackich prowadzili: ks. Piotr Kotowski, moderator rejonowy oraz para moderatorska Joanna i Robert Słocińscy. W spotkaniu uczestniczyły rodziny z Trzemeszna i Mogilna. Podczas konferencji i zajęć rodziców ich młodsze pociechy uczestniczyły w zabawach pod opieką diakonii wychowawczej, starsze zaś w spotkaniach ewangelizacyjnych prowadzonych przez ks. Radosława Tuszyńskiego. Wspólnotę rekolekcyjną odwiedziły także małżeństwa będące od wielu lat w Domowym Kościele, które podzieliły się swoim doświadczeniem obecności Chrystusa w ich życiu. Oprócz codziennej Eucharystii, konferencji i rozmów ewangelizacyjnych nie zabrakło też wspólnej zabawy podczas pogodnego wieczoru. Rekolekcje zakończyła uroczysta Eucharystia z przyjęciem Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela.


Domowy Kościół jest gałęzią rodzinną ruchu oazowego Światło–Życie. Rekolekcje ewangelizacyjne odbywają się na początku drogi według zasad opracowanych na podstawie nauczania założyciela ruchu Światło–Życie Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W czasie rekolekcji ich uczestnicy rozważali cztery podstawowe prawdy wiary. Pierwsza mówi o tym, że Bóg stworzył człowieka z miłości i powołuje go do miłości. Druga uświadamia, że grzech jest odmową realizacji ludzkiego powołania i zerwaniem przymierza z Bogiem. Trzecia prawda głosi, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem, który wyzwala człowieka z grzechu. Czwarta prawda mówi, że nie wystarczy ogólna znajomość nauki Ewangelii, ale trzeba przyjąć Chrystusa w sposób osobisty jako swojego Pana i Zbawiciela.


Więcej o Domowym Kościele TUTAJ

Polecamy