poniedziałek, 23 września 2019 r.

Kolejarze u Matki Bożej

Po raz trzydziesty pierwszy pracownicy kolei i ich najbliżsi pielgrzymowali na Jasną Górę. Byli wśród nich także pątnicy z archidiecezji gnieźnieńskiej, którym towarzyszył tradycyjnie ich duszpasterz ks. kan. Paweł Kowalski. Kolejarze dziękowali m.in. za kanonizację papieży.


Pielgrzymka odbyła się w dniach 15-16 listopada i była dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II – papieża rodziny i Jana XXIII – papieża dobroci, a także za pierwszą pielgrzymkę papieża Polaka do Ojczyzny, która odnowiła oblicze naszej ziemi. Była również dziękczynieniem za 20-lecie służby Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich środowisku kolejarskiemu. Jak co roku kolejarze wysłuchali konferencji, spotkali się na wieczornej modlitwie na jasnogórskich wałach i uczestniczyli w Mszy św. stanowiącej centralny punkt peregrynacji, której w tym roku przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W czasie Eucharystii kolejarze modlili się m.in. za Ojczyznę – Matkę, która ma prawo do szczególnej miłości i troski, do pielęgnowania wartości patriotycznych w sercach wszystkich Polaków – w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, 70. rocznicę Powstania Warszawskiego i 70. rocznicę bitwy o Monte Cassino.


W archidiecezji gnieźnieńskiej kolejarska brać spotka się tradycyjnie w Inowrocławiu. Do uczestnictwa w Mszy św., która sprawowana będzie 24 listopada o godzinie 17.00 w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego zachęca ks. kan. Paweł Kowalski.


BK
Fot. ks. P. Kowalski

Polecamy