środa, 15 lipca 2020 r.

Koncertowo w Gnieźnie, Mogilnie i Pieraniu

Rozważania o niepodległości gnieźnieńskich sympatyków Radia Maryja, pieśni religijno-patriotyczne w mogileńskim klasztorze i koncert muzyki poważnej w Pieraniu. Obchodom Święta Niepodległości w parafiach towarzyszyły spotkania i wydarzenia kulturalne.


Gnieźnieńska Rodzina Radia Maryja spotyka się z okazji Święta Niepodległości co roku, zawsze w Domu Katolickim parafii farnej, przy której Biuro Radia Maryja działa. W tym roku w spotkaniu wzięła udział także młodzież ze Szkoły im. Ireny Sendlerowej (PORKOM), która przygotowała specjalny program „Rozważania o niepodległości”. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i słodkiego poczęstunku.


W mogileńskim kościele pw. św. Jakuba Apostoła z okazji narodowego święta wystąpił Chór im. św. Ojca Pio z gnieźnieńskiej parafii farnej. Chórzyści pod dyrekcją Andrzeja Jorasa wykonali pieśni religijne i patriotyczne. Ich wspólne śpiewanie kontynuowano po Mszy św. w sali parafialnej.


Koncertowo listopadowe święto uczczono także w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Pieraniu. W zabytkowym kościele wystąpił  kwartet smyczkowy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, który wykonał utwory J.S. Bacha, W.A. Mozarta, G.F. Händla i innych wybitnych kompozytorów. Po koncercie wierni uczestniczyli w Mszy św. dziękując za wolną Ojczyznę i modląc się w jej intencji.

 

Polecamy