wtorek, 17 września 2019 r.

Prymas z przedszkolakami

Abp Wojciech Polak odwiedził 20 listopada gnieźnieńskie przedszkole im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzone przez siostry służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP. W podzięce za przedstawienie i mnóstwo uśmiechu nauczył dzieci piosenki i wszystkie pobłogosławił zachęcając rodziców, by jak najczęściej robili to samo.


Specjalnie dla gościa i swoich rodziców cztero i pięciolatki przygotowały spektakl nawiązujący do Święta Niepodległości. Śpiewały, tańczyły i recytowały, przypominając dorosłym, jak bezcennym i wymagającym jest dar wolności. Nie zabrakło też ulubionego i praktykowanego przez wszystkich przedszkolaków „Krakowiaka”.


Dziękując i chwaląc występy abp Polak prosił najmłodszych, by kochali swoją Ojczyznę i swoich rodziców. Udzielił też każdemu maluchowi błogosławieństwa, zachęcając rodziców, by również jak najczęściej błogosławili swoje dzieci. Sam także poprosił o błogosławieństwo bł. Edmunda Bojanowskiego, w którego postać wcielił się jeden z ojców.


Abp Polak poświęcił też małą przedszkolną kapliczkę i obraz patrona placówki bł. Edmunda Bojanowskiego. Na pamiątkę otrzymał od sióstr służebniczek portret św. Jana Pawła II i zapewnienie o modlitwie. Od dzieci zaś dostał uśmiechy i piosenkę. Podziękował również piosenką, której osobiście przedszkolaków nauczył i którą wspólnie z nimi zaśpiewał.

BK KAI
Fot. B. Kruszyk

Polecamy