piątek, 3 lipca 2020 r.

Abp Kowalczyk dziękuje biskupom

Abp Józef Kowalczyk dziękuje biskupom za „długoletnią, przykładną współpracę w służbie Ewangelii i Kościoła, który jest w Polsce”. Z dniem 17 maja br. papież Franciszek przyjął rezygnację hierarchy z posługi arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego Prymasa Polski. 

 

W specjalnym liście wystosowanym do Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Kowalczyk przyznaje, że zadania powierzone mu przez św. Jana Pawła II i jego następców starał się realizować – wspierany przez biskupów – „z całym zaangażowaniem, w duchu wierności Chrystusowi i powołaniu kapłańskiemu”. „Dziękuję więc Bogu bogatemu w miłosierdzie, za pośrednictwem Maryi Dziewicy i św. Jana Pawła II, za wszelkie łaski, jakich doznałem w realizowaniu powierzonych zadań, oraz za wszelkie dobre owoce, jakie dzięki zespolonemu współdziałaniu całej Konferencji Episkopatu pomnożyły wspólne dobro Kościoła, który jest w naszej Ojczyźnie, i wszystkich, którzy ją stanowią” – pisze abp Kowalczyk.

 

List abp. Józefa Kowalczyka

 

Podkreśla również, że wielką łaską było „żyć i współpracować w czasie niezapomnianego pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz przebyć część pielgrzymiej drogi razem z Nim i Jego Następcami, służąc ludowi Bożemu Słowem  i sakramentami”. „Z wdzięcznością i uznaniem dla Was noszę w sobie to wspólne pielgrzymowanie i posługiwanie, które wpisuje się w historię Kościoła i naszej Ojczyzny, stanowiąc zarazem patrymonium do przekazywania  naszym następcom – w przekonaniu, że będzie ono należycie strzeżone i ubogacane” – pisze abp Kowalczyk, zapewniając o modlitwie i dziękując biskupom za „wspólne zapisywanie – modlitwą i czynem – kart życia, które już przechodzą do historii”.

BK

Polecamy