środa, 8 lipca 2020 r.

Inowrocław: lednicki FISHMOB

Cała Polska zatańczyła dla św. Jana Pawła II. Zatańczył też Inowrocław. W niedzielę 25 maja w Galerii Solnej młodzi zachęcali do uczestnictwa w tegorocznym spotkaniu na Polach Lednickich śpiewając i tańcząc do piosenki Siewców Lednicy  „Oczekiwanie”.

 

„Dlaczego w ten sposób? Pomyśleliśmy, że to fajna inicjatywa i dobrze, żeby inni się w nią włączyli, bo jest to też pewien rodzaj świadectwa. Udało się i sporo osób się do nas przyłączyło. To dobrze, bo chcieliśmy pokazać, że jesteśmy jednością. Jesteśmy dziećmi, które nieustannie czekają na swego Pana i cieszą się, że będą mogły już niedługo z Nim trochę po obcować. Mamy nadzieję, że teraz ludzie z niecierpliwością oczekują Lednicy, ale nie jako przejścia przez Bramę Rybę, ale jako osobistego spotkania z Bogiem” – przyznaje uczestnik akcji Kamil Syryczyński.

 

Lednickie spotkanie już 7 czerwca. W tym roku czuwaniu towarzyszyć będzie hasło „W Imię Syna”. Mszę św. dla młodych zgromadzonych na Polach Lednickich odprawił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który kilka godzin wcześniej odbędzie ingres do katedry gnieźnieńskiej.

BK

 

Polecamy