czwartek, 2 lipca 2020 r.

Inowrocław: święto gimnazjum św. Wojciecha

Obchody 110. rocznicy istnienia Gimnazjum nr 1 im. św. Wojciecha w Inowrocławiu rozpoczęły się od uroczystej Eucharystii celebrowanej w piątek 30 maja w kościele pw. Imienia Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Wętkowskiego. 

 

W homilii biskup pomocniczy gnieźnieński zauważył, że rocznicowe uroczystości są okazją do wdzięczności dla tych, którzy stali u początku istnienia szkoły i dla tych, którzy tworzyli ją przez minione lata. „Myślimy tutaj o pracownikach, o nauczycielach, tych wszystkich, którzy trudzili się nad tym, aby ta szkoła mogła w różnych okolicznościach istnieć. Myślimy także o wszystkich uczniach i absolwentach zarówno tych, których Pan powołał do siebie, jak i tych żyjących.” – kontynuował bp Wętkowski. Podkreślił ponadto, że szkoła to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie, którzy stanowią jej duszę, tworzą w niej odpowiedni klimat, który sprzyja osiąganiu dobrych wyników. „Ważna jest szkoła, która nie tylko daje wykształcenie, ale szkoła, która także wychowuje. Wychowywać to okazywać miłość, a jednocześnie wymagać” – mówił bp Wętkowski.

 

W Mszy św. uczestniczyła dyrekcja gimnazjum, grono pedagogiczne, zaproszeni goście oraz społeczność uczniowska. W ramach obchodów 110. rocznicy istnienia szkoły popołudniu w jej holu wmurowano pamiątkową tablicę, natomiast wcześniej w Teatrze Miejskim miała miejsce uroczysta gala, podczas której uczniowie zaprezentowali program artystyczny zatytułowany  „Szkoła Wojciecha świadkiem historii Inowrocławia”. Obchody zakończą się w sobotę 31 maja na boisku szkolnym festynem środowiskowym „Wojcieszki”.

 

MK
Fot. M. Królak

Polecamy