poniedziałek, 6 lipca 2020 r.

Przyłącz się!

Już po raz trzeci ulicami Inowrocławia przejdzie "Marsz dla życia i rodziny". W tym roku pochód odbędzie się w sobotę 31 maja pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd”. Zachęcamy do udziału i młodszych i starszych.

 

Marsz wyruszy o godzinie 15.00 ze Skweru Jana Pawła II i przejdzie ulicami: Grodzką, Solankową i Prezydenta Franklina Roosevelta na Stadion Miejski, gdzie zorganizowany zostanie festyn rodzinny. Jak informują organizatorzy, będzie to wspólne, rodzinne świętowanie z uczestnikami Parafiady, która w tym samym terminie odbywać się będzie w mieście św. Królowej Jadwigi.

 

Inowrocław jest jednym z ponad 120 polskich miast, w których "Marsze dla życia i rodziny" są organizowane. Tym razem uczestnicy zwracać będą uwagę na to, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonować w lokalnej wspólnocie. W rodzinie dziecko zdobywa swoje pierwsze doświadczenia społeczne, uczy się określonych zachowań i norm postępowania. Dlatego warto stawiać na rodziny. W rodzinie zaś warto postawić na zaangażowanie społeczne i pielęgnowanie postaw obywatelskich.

 

BK
Fot. M. Królak

Polecamy