środa, 8 lipca 2020 r.

"Siewcy Miłosierdzia" wyróżnieni

Zespół „Siewcy Miłosierdzia” związany z Wincentyńską Młodzieżą Maryjną z Gniezna wziął udział w Vincentianie – Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej, który od 30 lat odbywa się w Piekarach. Nasi wokaliści i muzycy zdobyli wyróżnienie. Gratulujemy.

 

Vincentina – od św. Wincenta à Paulo, który festiwalowi patronuje – to przedsięwzięcie szczególne, bo oprócz doskonalenia i pokazania umiejętności wokalnych, pozwala uczestnikom zatrzymać się na chwilę, porozmawiać z Bogiem i zaprzyjaźnić z rówieśnikami z całej Polski. Jest to więc - jak mówią sami uczestnicy – spotkanie z Bogiem w gronie przyjaciół.

 

W tym roku festiwal odbył się w dniach 1-4 maja. Przeglądowi przyświecała zachęta z I Listu św. Piotra „Świętymi bądźcie”. Wystąpiło szesnaście zespołów z całej Polski, które dopingowała i oklaskiwała liczna publiczność. Zespoły zaśpiewały dwie piosenki, w tym jedną własnej kompozycji. Archidiecezję gnieźnieńską i Gniezno reprezentował zespół „Siewcy Miłosierdzia” związany z Wincentyńską Młodzieżą Maryjną, który otrzymał wyróżnienie. Jak podsumowują młodzi artyści, Vincentiana to piękne doświadczenie spotykania Boga w drugim człowieku.

 

„Czas ten pozwolił nam zawierać nowe znajomości, odkrywać talenty podczas różnego rodzaju warsztatów, a także skłaniał nas do refleksji podczas konferencji i wspólnej modlitwy. Z naszą młodzieńczą radością chcemy dalej być świadkami Dobrej Nowiny. Dziękujemy za ten czas Bogu. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy wsparli nas finansowo i dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć” – dodają.


BK

 

 

Polecamy