niedziela, 23 lutego 2020 r.

Dzień skupienia dla kapłanów

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk zaprasza księży nieuczestniczących w Archidiecezjalnym Studium Pastoralnym do udziału w wielkopostnym czuwaniu modlitewnym, które odbędzie się 8 marca. Czuwanie dla kapłanów uczestniczących w ASP zaplanowano w dniach 10, 11 i 12 marca.Publikujemy zaproszenie Prymasa Polski oraz listę miejsc, w których czuwanie się odbędzie.

 

 Drodzy Bracia Kapłani
Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Serdecznie Was zapraszam do udziału w wielkopostnym czuwaniu modlitewnym, które pragniemy w tym roku wspólnie przeżywać na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Ten ważny dla nas czas, jakim jest przygotowanie do Paschy, chciejmy rozpocząć wspólnym słuchaniem i rozważaniem słowa Bożego, indywidualną i wspólnotową modlitwą oraz kapłańskim rachunkiem sumienia i Spowiedzią św. Ufam, że poprzez gorliwą modlitwę i posłuszeństwo natchnieniom Ducha Świętego otrzymamy łaskę większej otwartości na wszystko to, co Bóg w swoim miłosierdziu przygotował dla nas i przez nas w tym wyjątkowym roku kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wielkopostne czuwania modlitewne odbędą się w kilku miejscach Archidiecezji, zgodnie z załączoną informacją. Ich organizatorem jest Referat ds. kapłanów Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i Archidiecezjalne Studium Pastoralne dla Kapłanów. Skierowane jest ono do Księży, którzy nie uczestniczą już w spotkaniach ASP. Księża uczestniczący w ASP przeżyją dzień skupienia w ramach swoich spotkań formacyjnych. Przyjedźcie na to modlitewne spotkanie z otwartym sercem i w trosce o nas wszystkich. Polecam Was w modlitwie Chrystusowi Panu i Jego Najświętszej Matce, i z serca błogosławię

† Józef Kowalczyk
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas PolskiRejonowe Wielkopostne czuwania modlitewne kapłanów (nieuczestniczących w ASP) w dniu 8 marca br. (sobota) w godz. 10.00-11.30.

Miejsca spotkań:

1) kościół parafialny pw. Św. Krzyża we Wrześni;
prowadzący czuwanie: o. Krzysztof Lewandowski OFMCap., Proboszcz par. pw. św. Jana Ap. w Mogilnie.

2) kościół par. pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu;
prowadzący: o. Dariusz Nowicki OSPPE, Proboszcz Parafii.

3) kościół par. pw. Imienia NMP w Inowrocławiu;
prowadzący: o. Artur Kołodziejczyk SJ, Duszpasterz Akademicki z Bydgoszczy.

4) kościół par. pw. Bł. Bp. Michała Kozala w Gnieźnie (ul. E. Orzeszkowej 22d);
prowadzący: ks. Krzysztof Stanula CSMA, Proboszcz Parafii

W programie: katecheza wielkopostna, adoracja eucharystyczna, indywidualna modlitwa nad słowem Bożym, sakrament pojednania, modlitwa w ciągu dnia (proszę wziąć brewiarz).Wielkopostne czuwanie modlitewne kapłanów uczestniczących w Archidiecezjalnym Studium Pastoralnym

Miejsce: dom zakonny Sióstr Pallottynek w Gnieźnie, ul. Hoża 31, w godz. 16.00-20.00.

Terminy:

1) dla neoprezbiterów – poniedziałek, 10 marca 2014 r.;
prowadzący spotkanie: Ks. Paweł Kiejkowski i Ks. Tomasz Trzaskawka z PWSD w Gnieźnie.

2) dla kapłanów z roczników święceń 2008-2012 – środa 12 marca;
prowadzący: ks. Dominik Wodniczak, Proboszcz w parafii pw. św. Rodziny w Ostrowie Wlkp. oraz Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Ostrowie.

3) dla kapłanów z roczników święceń 2004-2007 – wtorek, 11 marca;
prowadzący: Ks. Mariusz Chamarczuk SDB, Rektor WSD Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie.

W programie: Nieszpory, katecheza wielkopostna, adoracja eucharystyczna, sakrament pojednania i modlitwa wstawiennicza. Spotkania zakończą się wspólną kolacją o godz.19.30.

Polecamy