piątek, 21 lutego 2020 r.

Festiwal z sercem

Osoby niepełnosprawne z archidiecezji gnieźnieńskiej po raz kolejny spotkały się w auli gnieźnieńskiego PWSD, by zaprezentować swoje wokalne i sceniczne talenty. VI Festiwal Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych odbył się 27 marca w ramach Gnieźnieńskiego Festiwalu Nauki i Kultury. 

 

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło: „Wierzę w Syna Bożego”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w dwóch odsłonach. W pierwszej części uczestnicy, pod kierunkiem swoich opiekunów, przygotowali prace plastyczne ukazujące życie Jezusa Chrystusa, które zobaczyć było można na wystawie towarzyszącej przeglądowi. Wydane zostały także w formie albumu, który w upominku otrzymał każdy uczestnik spotkania. Druga odsłona to wspomniany przegląd twórczości osób niepełnosprawnych, który tradycyjnie odbył się w auli gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Uczestnicy zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności piosenki religijne i pantominy nawiązujące do tematu „Wierzę w Syna Bożego”.

 

W Festiwalu wzięło udział około 180 osób z Gniezna, Wrześni, Strzelna, Strzałkowa, Janikowa, Żnina i Kłecka. Wykonawców oklaskiwali m.in. bp senior Bogdan Wojtuś  oraz rektor PWSD ks. dr Wojciech Rzeszowski. Wśród gości obecni byli także dyrektorzy placówek szkolnictwa specjalnego, animatorzy wspólnot oraz kierownicy warsztatów terapii zajęciowej. Festiwal zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej przy wsparciu Gnieźnieńskiego Starostwa Powiatowego, Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego, uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, diecezji Magdeburg w Niemczech oraz Wydawnictwa KRD s.j. w Bydgoszczy, a także katechetów archidiecezji gnieźnieńskiej.

 

Fot. Wydział Katechetyczny Kurii

Polecamy