niedziela, 23 lutego 2020 r.

Inowrocław w Narodowy Dzień Życia

W Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu odbyło się 24 marca spotkanie z okazji Narodowego Dnia Życia. Okolicznościowy wykład wygłosił ks. dr hab. Andrzej Bohdanowicz. Nagrodzono także laureatów konkursu „W cieniu Bazyliki”.

 

W prelekcji zatytułowanej „Miłość małżeńska fundamentem rodziny” ks. Bohdanowicz zwrócił uwagę m.in. na znaczenie wzajemnych relacji małżonków, które leżą u podstaw harmonijnego funkcjonowania rodziny. Podniesione przez prelegenta zagadnienia stały się pretekstem do późniejszych rozmów podjętych w gronie kapłanów, małżeństw Domowego Kościoła oraz osób zaangażowanych w działalność Katolickiego Stowarzyszenia „Służyć Życiu” im. ks. Wojciecha Dzierzgowskiego. Reprezentujący organizację Piotr Bandurski poinformował również o przygotowaniach do Marszu dla Życia i Rodziny, który planowany jest na 1 czerwca. Przekazał ponadto informację o odbywających się w Inowrocławiu spotkaniach  poświęconych naprotechnologii i comiesięcznych czuwaniach modlitewnych w inowrocławskiej bazylice.

 

Podczas spotkania nagrodzono także laureatów konkursu „W cieniu Bazyliki” zorganizowanego pod patronatem Prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka przez Polskie Towarzystwo Historyczne, parafię Imienia NMP przy współudziale Stowarzyszenia Imienia Księcia Kazimierza Kujawskiego. Jury pod przewodnictwem inowrocławskiego regionalisty Edmunda Mikołajczak, przyznało cztery II nagrody ex aequo, które otrzymali: Wojciech Wiącek z Inowrocławia, Aleksandra Markiewicz (Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu), Michał Zieliński (Gimnazjum Dwujęzyczne przy Liceum Jana Kasprowicza) i Wojciech Sikorski (SP nr 11 w Inowrocławiu). Ponadto przyznano osiem wyróżnień, które otrzymali: Krzysztof Bochna (Niepubliczne Gimnazjum w Golinie), Danuta Górzyńska z Bydgoszczy, Wiktoria Felisiak (SP nr 11 w Inowrocławiu), Jakub Kędzierski (SP nr 10 w Inowrocławiu), Jerzy Łaganowski z Inowrocławia, Natalia Ratajczak (SP nr 11 w Inowrocławiu), Karolina Zachwieja (III LO w Inowrocławiu) i Agata Zinkiewicz (SP nr 11 w Inowrocławiu). Jednocześnie podziękowanie i wyróżnienie przyznano Emilii Płacheckiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu, pod której pieczą powstały cztery prace, w tym jedna nagrodzona i trzy wyróżnione.

 

Fot. ks. P. Kowalski

Polecamy