piątek, 28 lutego 2020 r.

Jak spojrzenie papieża

Miłość mi wszystko wyjaśniła – to szczególny album z fragmentami poezji Karola Wojtyły. To także specjalna cegiełka, której nabycie pomaga w sfinansowaniu przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski młodym ludziom z krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia.

 

Zaskakujące, osobiste, inspirujące – takie były i są spotkania ze św. Janem Pawłem II. Zarówno te, które odbywały się za jego życia, jak i współczesne, skoncentrowane wokół nauczania i twóczości literackiej papieża Polaka. Jednym z nich jest album Miłość mi wszystko wyjaśniła. Jedenaście fragmentów poezji Karola Wojtyły połączonych z piękną muzyką Roberta Jansona i znakomitymi interpretacjami polskich artystów, tworzą przestrzeń spotkania, do którego zaproszony jest każdy – osoby, które znają już twórczość papieża Polaka i ci, którzy nie sięgali dotąd po jego utwory.

 

Zaskoczeniem jest efekt, jaki daje połączenie lekkich, choć nie banalnych, melodii z tekstami, które powstały jako owoc modlitwy i filozoficznych zamyśleń. Uznawana za trudną poezja, staje się przejrzysta i przystępna, nie tracąc przy tym nic ze swojej głębi. A pop-rockowe aranżacje okazują się ważnym elementem i znakomitym dopełnieniem tej interpretacji.

 

Osobisty charakter płyty jest jakby kontynuacją wspomnienia milionów osób, które miały okazję wymienić choćby krótkie spojrzenie z Janem Pawłem II. Wiele z nich zwraca uwagę na to, że papież na każdego spoglądał tak, jakby był jego jedynym rozmówcą, a nie jedną z osób w tłumie pielgrzymów. Podobnie jest z albumem pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła. Choć jest adresowany do szerokiego grona słuchaczy, każdy może odkryć w nim fragment dla siebie: osobisty i przenikliwy, jak spojrzenie papieża.

 

To także album, który inspiruje do kontynuowania nauczania Jana Pawła II. Jeden ze sposobów, to  codzienna troska o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i spotkania z Chrystusem. Dzięki serdeczności Twórców: Roberta Jansona, Anny Józefiny Lubienieckiej, Urszuli, Ani Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Tomka Szczepanika i Łukasza Zagrobelnego, album pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła, daje możliwość takiego zaangażowania. Upamiętnia papieskie nauczanie w jeszcze jeden, nietypowy sposób. Jest cegiełką, budującą żywy pomnik Jana Pawła II, jakim są zainicjowane przez niego Światowe Dni Młodzieży.

 

Nabywając ten album, wspieramy dzieło pomocy pielgrzymom ze Wschodu, zwane Biletem dla Brata, a więc: dokładamy realną cegiełkę do przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski w 2016 r. wielu młodych z krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia.

 

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM

O akcji Bilet dla Brata TUTAJ

Polecamy