piątek, 21 lutego 2020 r.

Już we Włoszech

Pielgrzymi z Miłosławia zmierzający pieszo na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII przekroczyli już austriacko-włoską granicę. W drodze są już ponad czterdzieści dni, czyli na półmetku. Duchowo towarzyszymy im wiele osób, dodając otuchy i każdego dnia wspierając modlitwą.

 

Jolanta i Zbigniew Janczak zostawili już za sobą Czechy, Niemcy i Austrię. W 47 dniu wędrówki, w piątek 14 marca, dotarli na przełęcz Brennera. To jedna z najważniejszych alpejskich przełęczy na granicy Austrii i Włoch, położona na wysokości 1374 metrów n.p.m. Przejście przez Brenner znane było już w starożytności. Wykorzystywano je także w średniowieczu.

 

Pielgrzymi wyruszyli z Miłosławia 28 stycznia. Swoją wędrówkę relacjonują krótko na Facebooku, ilustrując notki zdjęciami. W pielgrzymce towarzyszy im pamięć, modlitwa i życzliwość wielu ludzi – i tych spotykanych w drodze i tych, którzy zostali w kraju. A idą, by podziękować za bł. Jana Pawła II i wszystko, co zrobił dla Polski. Oprócz plecaków niosą intencje własne i wielu ludzi, którzy o to prosili.

 

Jolanta i Zbigniew Janczak są emerytowanymi nauczycielami. O pieszej wyprawie do Rzymu myśleli już przy okazji beatyfikacji papieża Jana Pawła II, zabrakło jednak czasu i możliwości żeby się do takiej drogi przygotować. Gdy ogłoszono datę kanonizacji papieży zdecydowali się od razu. W pieszych wędrówkach mają spore doświadczenie. Należą do Stowarzyszenia „Przyjaciele Dróg św. Jakuba w Polsce” i mają za sobą jakubowe szlaki w Polsce i Europie. Pielgrzymka do Rzymu jest ich najdłuższą wyprawą i pierwszą podjętą w ziemie. Trasa liczy 2200 kilometrów i obliczona jest na 88 dni. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych pielgrzymach i śledzenia ich wędrówki. Link TUTAJ i w POLECANYCH.

 

Fot. www.facebook.com/pieszodorzymu

Polecamy