piątek, 21 lutego 2020 r.

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia

W czwartą niedzielę Wielkiego Postu przedstawiciele młodzieży z całej Polski odbiorą w Łagiewnikach Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia, którą następnie przywiozą do swoich diecezji. W Niedzielę Palmową zostanie ona przekazana do parafii, a w dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II trafi do naszych domów.

 

Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia to inicjatywa wpisująca się w duchowe przygotowanie do kanonizacji Papieża Polaka. Jak tłumaczy bp Wojciech Polak, ma ona przypominać o wezwaniu bł. Jana Pawła II nawołującego do kształtowania w sobie wyobraźni miłosierdzia, tak aby „przenikała ona wszystkie nasze doświadczenia, nasze prace, nasze sytuacje trudne, abyśmy potrafili się na to Boże Miłosierdzie otwierać i też być świadkami tego miłosierdzia wobec innych”.

 

Iskra przekazana zostanie młodzieży, a także przedstawicielom różnych instytucji i środowisk 30 marca w sanktuarium w Łagiewnikach. Stamtąd przewieziona zostanie do poszczególnych diecezji, gdzie w Niedzielę Palmową, podczas dorocznego święta młodych, przekazana zostanie dalej do parafii. Wszyscy chętni będą mogli zabrać ją do domów w dzień kanonizacji bł. Jana Pawła II.

 

Gniezno będzie także jednym z czterech polskich miast, w których odbędzie się oficjalne i uroczyste dziękczynienie za kanonizację papieża Jana Pawła II. Msze św. sprawowane będą kolejno: 3 maja na Jasnej Górze, 4 maja w Gnieźnie, 11 maja w Krakowie i 1 czerwca (w Dniu Dziękczynienia) w Warszawie.

 

Polecamy