piątek, 21 lutego 2020 r.

Karmelitanki śpiewająco

Siostry karmelitanki bose z Gniezna, Gdyni, Bornego i Spręcowa nagrały kolejną płytę. „Chcę widzieć Boga (2)” to kontynuacja ubiegłorocznego muzycznego przedsięwzięcia przygotowywanego z okazji przypadającego w 2015 roku jubileuszu 500-lecia urodzin św. Teresy z Avila.

 

Muzykę do słów świętych Karmelu napisali znani twórcy muzyki liturgicznej w Polsce. W nagranie krążka, podobnie jak w ubiegłym roku, zaangażowało się wiele osób – instrumentalistów, wokalistów, kompozytorów, chórzystów. Projekt wsparło wielu darczyńców. Jak powiedziała miesięcznikowi „W naszej rodzinie” inicjatorka przedsięwzięcia siostra Maria Magdalena od Miłosierdzia Bożego z gnieźnieńskiego Karmelu, to na czym siostrom najbardziej zależało, to żeby ich śpiew pomagał ludziom się modlić, żeby piękno Karmelu do nich docierało i żeby muzyka budziła ludzkie dusze do szukania oblicza Boga.

 

Z okazji jubileuszu siostry przygotowały również Liturgiczny Śpiewnik Karmelitański z tekstami św. Teresy, św. Jana od Krzyża i innych świętych karmelitańskich. Pomysł jego stworzenia na okoliczność jubileuszowych obchodów zrodził się jako pierwszy i dał początek idei nagrania obu płyt. Praca zaowocowała wydawnictwem, które – jak mówi we wspomnianym wywiadzie siostra Maria Magdalena – może ubogacić nie tylko jubileusz, ale również liturgię Kościoła, ponieważ zawarte w nim utwory nie są odświeżane, ale zupełnie nowe.

 

Wywiad z siostrą Marią Magdaleną od Miłosierdzia Bożego TUTAJ

 

Fot. Sz. Cieślar www.karmel.gniezno.pl

Polecamy