wtorek, 25 lutego 2020 r.

LSO na rekolekcjach i szkoleniu

Ministranci i lektorzy z dekanatów wrzesińskich spotkali się 29 marca w parafii pw. św. Królowej Jadwigi we Wrześni na wielkopostnym dniu skupienia. W Markowicach z kolei odbył się dwudniowy kurs dla lektorów.

 

W dniu skupienia we Wrześni wzięło udział 46 ministrantów i lektorów z wrzesińskich parafii: Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM, Świętego Ducha, św. Królowej Jadwigi, a także z parafii w Czerniejewie. Młodym ludziom towarzyszyli ich duszpasterze. Spotkanie rozpoczęło nabożeństwo Drogi Krzyżowej, po którym ministranci i lektorzy uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, dziękując za dar powołania do służby przy ołtarzu. Uczestnicy spotkania obejrzeli również film i mieli okazję porozmawiać o swojej posłudze. Na zakończenie dnia uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem ks. Michała Bubacza. Mszę św. koncelebrowali opiekunowie LSO: ks. Rafał Hordlik, ks. Bogumił Czuliński oraz koordynator spotkania ks. Stanisław Kłosin. Słowo podziękowania i zachęty do gorliwej służby skierował także do młodych ludzi proboszcz goszczącej ich parafii ks. kan. Adam Zalesiak.

 

W sanktuarium w Markowicach spotkali się z kolei młodzi ludzie pragnący czytać Słowo Boże podczas liturgii. W dwudniowym kursie wzięło udział 34 lektorów z inowrocławskich parafii: Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, Świętego Ducha, Imienia NMP, Opatrzności Bożej, św. Jadwigi Królowej, św. Mikołaja oraz św. Józefa. Młodzi ludzie mieli okazję wysłuchać katechezy ks. Dominika Poczekaja nt. Pisma Świętego, wzięli udział w warsztatach liturgicznych prowadzonych przez organizatora spotkania ks. Łukasza Gorońskiego oraz uczyli się prawidłowego czytania i akcentowania pod kierunkiem Anny Polak. Uczestniczyli również w warsztatach logopedycznych przygotowanych przez Joannę Kmuk oraz ćwiczyli talenty wokalne ucząc się śpiewu psalmów pod kierunkiem Karola Gryzło. Spotkali się także na wspólnej modlitwie rozważając mękę Jezusa Chrystusa i modląc się psalmami Jutrzni.

 

Fot. Września ks. D. Nowaczyński, ks. S. Kłosin

Polecamy