wtorek, 18 lutego 2020 r.

Modlitwa za kapłana

Do 10 kwietnia portal kaplani.com.pl przyjmuje zgłoszenia parafii z całej Polski do modlitwy w intencji konkretnego księdza. Akcja „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę” odbędzie się w Wielki Czwartek. Jej celem jest modlitwa za kapłanów jako wyraz solidarności z nimi oraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.

 

Akcja polega na umożliwieniu wiernym w poszczególnych parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po liturgii Wielkiego Czwartku będzie można wziąć specjalnie przygotowane „wizytówki”, na których widnieje imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła intencję, zobowiązuje się do modlitwy za danego kapłana przez kolejne 30 dni. Na wizytówce jest też wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała. W tym roku ma to być modlitwa o ukazywanie sobą Jezusa i wielką gorliwość w walce o każdego człowieka.

 

Akcja odbędzie się w Wielki Czwartek - szczególne święto kapłanów - który w tym roku przypada 17 kwietnia. Zgłoszenia parafii przyjmowane są do 10 kwietnia. Może go dokonać proboszcz, wikariusz lub osoba świecka upoważniona przez proboszcza. W roku ubiegłym w akcję zaangażowało się 230 parafii, dzięki którym rozprowadzono 50 tysięcy intencji.

 

Więcej informacji na temat akcji na stronie kaplani.com.pl.

Polecamy