niedziela, 23 lutego 2020 r.

O. Dariusz Nowicki Wągrowczaninem roku 2013

Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu o. Dariusz Nowicki OSPPE otrzymał tytuł „Honorowego Wągrowczanina Roku 2013”. Nagrody przyznawane są co roku przez Wielką Kapitułę „Głosu Wągrowieckiego”. 

 

Ojciec Dariusz Nowicki pełni posługę proboszcza wągrowieckiej parafii, na terenie której znajduje się piękny pocysterski zespół klasztorny, zaledwie pół roku. Ojcowie paulini przybyli do miasta i objęli zarząd parafii we wrześniu ub. r. aby – zgodnie z zamysłem abp. Józefa Kowalczyka – wykorzystać walory wągrowieckiego klasztoru, przywrócić mu pierwotne przeznaczenie i ożywić działalność duszpasterską. Tak też się stało. Podejmowane przez zakonników działania i inicjatywy zostały przez mieszkańców Wągrowca docenione i nagrodzone. Wyrazem tego jest wspomniany tytuł „Honorowego Wągrowczanina Roku 2013” przyznany o. Nowickiemu przez Kapitułe „Głosu Wągrowieckiego”. „Obejmując parafię ojcowie paulini mieli utrudniony start, ale inicjatywy o. Dariusza spotkały się z wielkim odzewem ze strony parafian, którzy wsparli jego działania i czynią to nieprzerwanie nadal – mówił w laudacji Janusz Marczewski, prezes Stowarzyszenia „Magna Carta”.

 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu i tamtejszy pocysterski klasztor to druga placówka Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika w archidiecezji gnieźnieńskiej. Zakonnicy troszczą się także o sanktuarium maryjne w Biechowie.

 

Fot. A. Borczykowska

Polecamy