wtorek, 18 lutego 2020 r.

"Oaza" w Kalwarii Pakoskiej

Oazowicze z całej archidiecezji gnieźnieńskiej spotkali się 16 marca w Pakości, by wspólnie się modlić i rozważać mękę Jezusa Chrystusa. Uczestnikom modlitewnego spotkania towarzyszyli ich duszpasterze oraz bp Krzysztof Wętkowski.

 

Gnieźnieński biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię, w której nawiązał do tematu tegorocznej formacji Ruchu Światło-Życie „Narodzić się na nowo”. Jak podkreślił, Wielki Post jest wezwanie do narodzenia się na nowo, do zmiany swoich przyzwyczajeń i wyjścia z ograniczeń. „Trzeba wstać i pójść za Jezusem, dać się poprowadzić zupełnie inną drogą niż sobie planowaliśmy, aby wytrwać w trudach i przeciwnościach dla Ewangelii” – mówił.

Eucharystię koncelebrowali: ks. Marek Siwka – moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Tomasz Krawczyk – moderator diecezjalny Domowego Kościoła oraz ks. kan. Paweł Kowalski – moderator jednego z kręgów Domowego Kościoła w Inowrocławiu. Po Eucharystii uczestnicy spotkania wspólnie z bp. Wętkowskim i kapłanami wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ścieżkami Kalwarii Pakoskiej, wsłuchując się w słowa bł. Jana Pawła II, rozważając jego drogę do świętości i tym samym przygotowując się do kanonizacji papieża Polaka. Po nabożeństwie wszyscy spotkali się na agapie w gościnnym refektarzu ojców franciszkanów, gdzie mogli rozgrzać się gorącą herbatą.

 

Fot. ks. P. Kowalski

Polecamy