środa, 19 lutego 2020 r.

Odpust w długi weekend

Kuria Metropolitalna w Gnieźnie informuje, że tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej odbędą się w dniach 3-4 maja. Będą one przeżywane jako ogólnopolskie dziękczynienie za dar kanonizacji papieża Jana Pawła II.

 

Uroczystości ku czci św. Wojciecha rozpoczną się tradycyjnie w sobotni wieczór 3 maja o godzinie 19.30 I Nieszporami sprawowanymi w katedrze oraz procesją z relikwiami św. Wojciecha ulicami Gniezna. W niedzielę 4 maja o godz. 9.15 w uroczystej procesji relikwie Patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej zostaną przeniesione na Plac św. Wojciecha, gdzie Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Przed rozpoczęciem Eucharystii Prymas Polski poświęci w katedrze gnieźnieńskiej kaplicę dedykowaną św. Janowi Pawłowi II. Na zakończenie Mszy św. nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore wręczy misjonarzom krzyże misyjne.

 

Gnieźnieńskie uroczystości będą oficjalnym ogólnopolskim dziękczynieniem za kanonizację papieża Jana Pawła II. Uroczystości dziękczynne odbędą się także 3 maja na Jasnej Górze, 11 maja w Krakowie i 1 czerwca, w Dniu Dziękczynienia, w Warszawie.

 

Polecamy