piątek, 28 lutego 2020 r.

Prymas apeluje o modlitwę w intencji pokoju

Prymas Polski abp Józef Kowalczyk prosi wiernych archidiecezji gnieźnieńskiej i wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i oddalenie groźby wojny. 

 

Publikujemy treść komunikatu Prymasa Polski:

 

Z niepokojem i bólem obserwujemy zaostrzający się konflikt na Ukrainie. Mimo wielu podejmowanych działań nie ustaje tam przemoc, a wolność i życie ludzi są zagrożone. To budzi trwogę. Apeluję i proszę wszystkich wierzących i ludzi dobrej woli o solidarność z narodem ukraińskim i gorącą modlitwę w intencji pokoju w tej części Europy. Modlitwa o pokój – jak uczył bł. Jan Paweł II – „nie jest elementem wtórnym, następującym po wysiłkach na rzecz pokoju. Przeciwnie, jest ona sercem usiłowań zmierzających do budowania pokoju w porządku, sprawiedliwości i wolności” (Orędzie JP II na XXXV Światowy Dzień Pokoju). Módlmy się zatem wspólnie do dobrego Boga, by przywrócił pokój umęczonemu narodowi ukraińskiemu i oddalił groźbę wojny.

 

† Józef Kowalczyk
Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński
Prymas Polski

 

Powyższy komunikat Prymasa Polski przesłany zostanie do wszystkich parafii archidiecezji gnieźnieńskiej z prośbą o zintensyfikowanie modlitw w intencji pokoju na Ukrainie.

 

 

Polecamy