piątek, 28 lutego 2020 r.

Rościnno: szafarze na rekolekcjach

Ponad osiemdziesięciu nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz kandydatów do tej posługi uczestniczyło w Rościnnie w trzydniowym wielkopostnym skupieniu. Tematem przewodnim rekolekcyjnego spotkania była rodzina – Kościół domowy.  

 

Rekolekcje prowadził opiekun duchowy szafarzy ks. kan. Franciszek Jabłoński. W czasie konferencji rekolektanci pogłębili swoją wiedzę nt. nauczania Kościoła o rodzinie oraz dzielili się refleksją nt. swoich własnych rodzin. Jak podkreślali, wspólna modlitwa, uczestnictwo w Mszy św., czytanie Pisma Świętego, uroczysty niedzielny posiłek, spacer, wspólne spędzanie wolnego czasu – to wszystko cementuje więź między członkami rodziny i sprawia, że prawdziwie staje się ona Kościołem domowym jak chciał tego bł. Jan Paweł II.

 

W czasie wielkopostnego skupienia mężczyźni mdlili się także o pokój na Ukrainie, w Republice Środkowej Afryki i Wenezueli oraz we własnych intencjach.  W spotkaniu uczestniczyło 75 szafarzy i 9 kandydatów przygotowujących się do pełnienia tej zaszczytnej służby.

 

Polecamy