środa, 19 lutego 2020 r.

Sportowe sukcesy LSO

Ministranci z Orzechowa będą reprezentować archidiecezję gnieźnieńską na Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Halowej. Niemałym sukcesem pochwalić się mogą także ich koledzy z Mogilna, którzy zwyciężyli w mistrzostwach organizowanych przez kapucynów.

 

Ministranci z mogileńskiej parafii pw. św. Jana Apostoła prowadzonej od stycznia przez kapucynów wzięli po raz pierwszy udział w Mistrzostwach Ministrantów Prowincji Warszawskiej Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów i od razu wrócili z tarczą. Drużyna młodszych zajęła trzecie miejsce, reprezentacja starszych stanęła na najwyższym podium, zdobywając tym samym przywilej organizacji kolejnych mistrzostw w Mogilnie.

 

W Kiszkowie natomiast rywalizowali ministranci młodsi z archidiecezji gnieźnieńskiej. Ostatecznie najlepsza okazała się reprezentacja parafii pw. MB Częstochowskiej z Orzechowa, pokonując szesnaście równie walecznych drużyn. W maju zwycięzcy reprezentować będą archidiecezję gnieźnieńską na Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej.

 

Fot. ks. K. Krysiak
Zwycięska drużyna z Orzechowa

 

Polecamy