piątek, 28 lutego 2020 r.

Stwórzmy łańcuch życia

W drugi weekend Wielkiego Postu w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie odbyły się rekolekcje połączone z warsztatami dla osób podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uczestniczyło w nich 13 osób z parafii w Trzemesznie, Skokach i św. Floriana w Żninie.


 Rekolekcje zorganizował Referat Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Gościem specjalnym była Aleksandra Maria Gil z Fundacji „Głos dla życia” w Poznaniu, która poprowadziła warsztaty nt. „Stwórzmy łańcuch życia. Jak dzieło Duchowej Adopcji Dziecka poczętego uwrażliwia na potrzeby drugiego człowieka?”. Uczestnicy wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w intencji życia, Mszy św., a także obejrzeli film „October baby”. Wysłuchali również wykładu pt. „Bł. Jan Paweł II obrońcą Życia”. Podczas całonocnej adoracji rekolektanci modlili się w intencji pokoju na Ukrainie. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał błogosławieństwo oraz specjalny certyfikat potwierdzający udział w spotkaniu.

 

Ze statystyk prowadzonych przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej wynika, że rokrocznie podjęcie dzieła duchowej adopcji zgłasza w naszej archidiecezji średnio od około 800 do 1600 osób. Dane te nie odzwierciedlają jednak w pełni faktycznej liczby osób zaangażowanych w dzieło. Jest ich z całą pewnością znacznie więcej zadeklarowanie podjęcia dzieła duchowej adopcji nie jest bowiem obowiązkowe, choć jest wskazane. Rokrocznie odbywa się ono 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, kiedy w Kościele obchodzony jest Dzień Świętości Życia.

 

W dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego może włączyć się każdy. Wystarczy, że złoży deklarację, w której zobowiązuje się odmawiać codziennie, przez dziewięć miesięcy, specjalną modlitwa wstawienniczą w intencji dziecka i jego rodziców oraz jedną tajemnicę różańcową. Może również podjąć inne zobowiązania: ofiarować komunię św., post, dzieło charytatywne.

 

Więcej na temat Duchowej Adopcji TUTAJ

 

 

 

Polecamy