czwartek, 27 lutego 2020 r.

Zmarł ks. radca Bogusław Jerzycki

Zmarł ks. radca Bogusław Jerzycki, były proboszcz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bydgoszczy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 22 marca w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy.

 

Śp. ks. Bogusław Jerzycki urodził się 3 października 1936 roku w Bydgoszczy. Po złożeniu egzaminu dojrzałości wstąpił w 1953 roku do gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1959 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. W tym samym roku został posłany jako wikariusz do parafii pw. Świętej Trójcy w Gnieźnie. Posługiwał również w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy oraz w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Łabiszynie. Pełnił również posługę kapelana sióstr elżbietanek w Łopiennie, wikariusza w parafii pw. św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy oraz wikariusza ekonoma, a następnie administratora i proboszcza parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bydgoszczy, gdzie później, ze względów zdrowotnych, służył już tylko pomocą duszpasterską. Ostatnie lata życia spędził w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

 

Msza św. żałobna sprawowana będzie w Archidiecezjalnym Domu Księży Seniorów 21 marca o godzinie 16.00. Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia odbędą się 22 marca o godzinie 11.00 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bydgoszczy. Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu miłosierdziu.  

Polecamy