czwartek, 28 maja 2020 r.

Budzisław Kościelny: makulatura na misje

Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla chrześcijan z Sudanu Południowego. Dzieci z ogniska misyjnego w Budzisławiu Kościelnym uzbierały cały kontener. Ile to litrów wody? Na pewno dużo – i jeszcze więcej serca.


Akcję zbierania makulatury zorganizowano w odpowiedzi na apel ks. Kazimierza Kurka, salezjanina z Płocka, który wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Dziennikarzy zbiera pieniądze na budowę studni w Sudanie Południowym. Kapłan gościł w Budzisławiu Kościelnym w jedną z październikowych niedziel. Opowiadał o sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym oraz sposobach niesienia im pomocy. Jednym z najdotkliwszych problemów jest tam brak wody. Koszt budowy jednej studni to ok. 45 tysięcy złotych, co znacznie przekracza możliwości tamtejszych wspólnot. Ponieważ Sudan to kraj chrześcijański - chrześcijanie winni pośpieszyć z pomocą swoim braciom w wierze – przekonywał.


W odpowiedzi na apel salezjanina i z zachętą proboszcza ks. Romana Dąbrowskiego dzieci z miejscowego ogniska misyjnego zorganizowały zbiórkę makulatury. W sobotę 18 października przez kilka godzin dyżurowały przy kontenerze ustawionym na przykościelnym placu, dziękując za kolejne kilogramy papieru przynoszone przez parafian. Każdemu wręczały kalendarz misyjny i własnoręcznie przygotowaną ulotkę z narysowaną studnią i cytatem z Pisma Świętego. Uzbierały pełny kontener. Pozyskane środki zasilą akcję „Makulatura na misje”.


BK

 

Polecamy