czwartek, 28 maja 2020 r.

Jestem gotowy na wszystko (video)

Zachęcamy do uczestnictwa w obchodach 30. rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W Inowrocławiu uroczystości rozpoczną się 17 października. W Gnieźnie uroczystej Mszy św. 19 października przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. 


Gniezno

Gnieźnieńskie obchody odbędą się w kościele pw. św. Wawrzyńca. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.30 koncertem Chóru Prymasowskiego. O godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny i rychłej kanonizacji ks. Jerzego pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka. Po Eucharystii odbędzie się poświęcenie miejsca upamiętniającego kapłana-męczennika. Od 10 do 18 października w kościele pw. św. Wawrzyńca odbywać się będzie wieczorny różaniec i nowenna przygotowująca do uroczystości.


 

Inowrocław

W Inowrocławiu na uroczyste Triduum z okazji rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego zaprasza parafia pw. Świętego Ducha. Uroczystości rozpoczną się 17 października pielgrzymką do Górska i na włocławską tamę – do miejsc bezpośrednio związanych z męczeństwem ks. Jerzego (zapisy w biurze parafialnym w poniedziałek i środę od 17.00 do 18.00, wejście do biura od ulicy Ziarniaka oraz pod numerem telefony 52 357 45 34, koszt ok. 15 zł) W sobotę 18 października o  godz. 19.00 w kościele parafialnym młodzież zaprezentuje inscenizację o męczeńskiej śmierci błogosławionego, w niedzielę natomiast o  o godz. 11.00 celebrowana będzie uroczysta Msza św. za wstawiennictwem błogosławionego Jerzego Popiełuszki z uczczeniem jego relikwii. Po południu o godz. 17.00 zaplanowano projekcję filmu „Popiełuszko – wolność jest w nas”, która odbędzie się w sali konferencyjnej pod kościołem.

 

Dokument o bł. ks. Jerzym

 

Film "Popiełuszko - wolność jest w nas"

 

 

Polecamy