czwartek, 28 maja 2020 r.

Kłecko: uroczystości odpustowe

Abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie, przewodniczył 20 października uroczystościom odpustowym ku czci  św. Jadwigi patronki kłeckiej parafii. W czasie Mszy św. w sposób szczególny modlono się za rodziny i zamordowanego przed 75. laty ks. Maksymiliana Koncewicza.


Abp Tomasz Peta przyjechał do Kłecka prosto z Rzymu, gdzie uczestniczył w synodzie biskupów o rodzinie. I właśnie rodzinie poświęcił w dużym stopniu wygłoszoną podczas liturgii homilię. Jak zaznaczył, to rodzice powinni być pierwszymi wychowawcami i katechetami dla swoich dzieci. To oni – tłumaczył – muszą stanowić dla nich wzór i przykład, jak pięknie wypełniać Boże powołanie. Zachęcał również rodziny i wszystkich obecnych do modlitwy, która – jak dodał – jest filarem w życiu chrześcijanina.


Mszę św. wspólnie z abp. Petą celebrował proboszcz parafii ks. Mirosław Kędzierski. W czasie Eucharystii modlono się w intencji rodzin, wspólnoty parafialnej oraz śp. ks. Maksymiliana Koncewicza, przedwojennego proboszcza parafii, który w 1939 roku został stracony przez Niemców. Na zakończenie odbyła się procesja wokół kościoła poprzedzona litanią do św. Jadwigi Śląskiej, w której proszono o potrzebne łaski dla parafian.

 

Polecamy