czwartek, 28 maja 2020 r.

Kleczew: Caritas doceniona

W sobotę 4 października po raz trzynasty rozdano nagrody „Ubi Caritas”, przyznawane przez Caritas Polska za wrażliwość na potrzeby ubogich i czynny udział w dziełach charytatywnych. Wśród nominowanych w kategorii świadectwo była Mirosława Woźniak z Parafialnego Zespołu Caritas w Kleczewie.


Panią Mirosławę nominowano za jej niespożyty zapał i energię, a także wielkie serce okazywane potrzebującym. Na gali wręczenia nagród towarzyszyli jej: mąż Zbigniew, proboszcz i dziekan kleczewski ks. Krzysztof Opioła oraz dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prałat Krzysztof Stawski, który nominację zgłosił. Dziękując w imieniu wszystkich nominowanych za wyróżnienie p. Mirosława dziękowała za honor reprezentowania Caritas i tych wszystkich ludzi, którzy, choć nie wymienieni z nazwiska, aktywnie włączają się w podejmowane każdego dnia dzieło miłosierdzia.


Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. św. Andrzeja w Kleczewie powstał pod koniec 2007 roku i jest jednym z najprężniej działających w archidiecezji gnieźnieńskiej. Obok pomocy świadczonej z centrali w Gnieźnie organizuje własne akcje i przedsięwzięcia wspierające potrzebujących. Organizacja wydaje żywność i odzież podopiecznym, przed świętami przygotowuje paczki, a na początku roku szkolnego wyprawki dla uczniów. Wolontariusze starają się także umilić czas najmłodszym podopiecznym organizując dla nich różnego typu wyjazdy i wycieczki.

 

Polecamy