czwartek, 28 maja 2020 r.

Kruszwica: diamentowa s. Benita

Siostra Benita Sikorska ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety dziękowała za 60-lecie posługi zakonnej. Uroczysta Msza św. sprawowana była 5 października w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy, gdzie Jubilatka od ośmiu lat służy Bogu i Kościołowi.


Jubileuszową Eucharystię celebrowali: ks. kan. Jan Stręciwilk, proboszcz parafii ks. Wojciech Danecki oraz dziekan dekanatu kruszwickiego ks. Roman Kotecki. Wspólnie z kapłanami i s. Benitą za dar powołania dziękowali i o Boże łaski na dalsze lata posługi prosili Jej najbliżsi oraz wspólnota parafialna.


Siostra Benita Sikorska urodziła się 27 stycznia 1933 roku w miejscowości Świerczyny Stare k. Brodnicy. Rodzice byli rolnikami, wychowali ośmioro dzieci. Służbie Bogu życie poświęciła także jedna z sióstr Jubilatki, nieżyjąca już s. Krzysztofora, która do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety wstąpiła w 1948 roku. Siostra Benita poszła jej śladem cztery lata później. Śluby wieczyste złożyła w 1954 roku. Posługiwała m.in. jako katechetka i zakrystianka. Do Kruszwicy przybyła w 2009 roku.


BK
Fot. A. Walkiewicz

Polecamy