czwartek, 28 maja 2020 r.

Relikwie św. Jana Pawła II dla "Civitas Christiana"

Gnieźnieński oddział Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” otrzymał relikwie św. Jana Pawła II (skrawek sutanny) podarowane przez kard. Stanisława Dziwisza. Ich uroczyste przyjęcie miało miejsce 13 października w siedzibie stowarzyszenia.


Wykład inaugurujący spotkanie wygłosił ks. prałat Jacek Dziel, proboszcz i kustosz sanktuarium w Markowicach, zaś asystent kościelny stowarzyszenia ks. kan. Jan Kasprowicz przewodniczył dziękczynnej Mszy św. sprawowanej po uroczystości w katedrze gnieźnieńskiej. W homilii wezwał do pogłębiania i wprowadzania w życie papieskiego nauczania. „Mamy dar, ale i obowiązek poczucia się duchowymi spadkobiercami tego wielkiego dziedzictwa, które Jan Paweł II po sobie pozostawił” – mówił.


Podczas uroczystości wspominano i modlono się również w intencji rychłej beatyfikacji patrona organizacji kard. Stefana Wyszyńskiego. Głos zabrał także obecny na spotkaniu przewodniczący stowarzyszenia Tomasz Nakielski, który mówił o planach względem podarowanych relikwii. Mają one peregrynować po wszystkich Oddziałach Stowarzyszenia i stać się symbolem, wokół którego gromadzić się będzie wspólnota „Civitas Christiana”, prosząc w modlitwie o rychłą beatyfikacje swojego patrona. Przewodniczący wykazał przy tym szereg sytuacji obrazujących ścisły związek postaci Prymasa Tysiąclecia z papieżem Polakiem.


BK
Fot. Sz. Szczęsny

Polecamy