czwartek, 28 maja 2020 r.

Słupca: spotkanie ze świadkiem

W parafii pw. bł. Michała Kozala BM w Słupcy gościł 19 października abp. Mieczysław Mokrzycki, osobisty sekretarz św. Jana Pawła II, obecnie metropolita lwowski. Zachęcał, by żyć papieskim nauczaniem, ale i zwykłą radością i uśmiechem, bo Jan Paweł II „choć był papieżem, to nigdy nie przestał być człowiekiem”.


Była to druga wizyta abp. Mokrzyckiego w słupeckiej parafii pw. bł. Michała Kozala BM. Przed dwoma laty przywiózł dla wspólnoty relikwie św. Jana Pawła II, które teraz towarzyszyły uczestnikom niedzielnej Eucharystii sprawowanej w podzięce za kanonizację papieża Polaka i z prośbą o potrzebne łaski.


„Jesteśmy jeszcze pod wrażeniem kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Radość, która rozeszła się wówczas z Placu św. Piotra po całym świecie znów zjednoczyła ludzi i niesie dziękczynną modlitwę z potrzeby serca i ogromu miłości dla świętości życia człowieka, o który powiedziano, że choć był papieżem, to nigdy nie przestał być człowiekiem. W tą dziękczynną modlitwę wpisuje się również dzisiejszy wieczór. Nasze modlitewne spotkanie możemy streścić jednym zdaniem – ze świętym na drodze wiary. To krótkie hasło przypomina nam o najważniejszym zadaniu, jakie stoi przed nami wszystkimi, o wędrówce drogami wiary ku świętości” – mówił w homilii abp Mokrzycki. Metropolita lwowski prosił również słupeckich parafian o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie.


Podczas liturgii śpiewał Miejski Chór „Kanon” pod dyrekcją Agaty Gierłowskiej. Po zakończeniu Mszy św. odbyło się spotkanie autorskie promujące książki: „Najbardziej lubił wtorki. Opowieść o życiu codziennym Jana Pawła II” oraz „Miejsce dla każdego. Opowieść o świętości Jana Pawła II”, które abp Mieczysław Mokrzycki napisał wspólnie z Brygidą Grysiak. Spotkanie prowadziła dziennikarka Katarzyna Rybicka. Były sekretarz św. Jana Pawła II przekazał także parafii, na ręce proboszcza ks. kan. Hieronima Szczepaniaka, reprodukcję obrazu włoskiej malarki Diny Bellotti zwanej malarką papieży.


BK
Fot. K. Rybicka

Polecamy